4°C pochmurno z przejaśnieniami

Drewno w ogrodzie robi niesamowite wrażenie!

Nie masz żadnego pomysłu, w jaki sposób zaaranżować swój ogród? W sieci można znaleźć wiele ciekawych inspiracji. Jednak nie zapominaj o tym, że to Ty później będziesz korzystać z tego miejsca i to Ty musisz czuć się w nim najlepiej.

 

Stylizacje ogrodu

 

Na pewno warto zastanowić się już na samym początku, w jakiej stylizacji chcielibyśmy urządzić własny ogród. Jeżeli nie będziemy skupiać się nad przemyślanym charakterem, to niestety na teren naszej posesji może wkroczyć pewien nieład, a nawet chaos. Oczywiście nie każdy chce lub może sobie pozwolić na wynajęcie architekta krajobrazowego. Jednak spokojnie można poradzić sobie z rozplanowaniem całego ogrodu we własnym zakresie. Tym bardziej, że teraz dysponujemy wieloma narzędziami, a także pomocnymi materiałami, wystarczy tylko dobrze poszukać.

 

Możesz swobodnie korzystać z darmowych lub płatnych programów do projektowania ogrodów. W Internecie znajduje się wiele różnych stron, a nawet portali poświęconych tej tematyce. W takim razie nie tylko szybko zorientujesz się, jakie stylizacje podobają Ci się najbardziej, ale również dowiesz się, w jaki sposób zaaranżować swój ogród, by jak najbardziej oddawał to co chcesz uzyskać.

 

Przytulna wersja Twojego ogrodu

 

Gdy coraz bardziej podobają Ci się jednak klasyczne, a może nawet nieco rustykalne stylizacje ogrodów, warto postawić na dużą obecność drewna w swoim najbliższym otoczeniu. Nadal nie potrafisz sobie wyobrazić, jakie drewno pasowało by najbardziej do wybranej stylizacji? Wystarczy, że zajrzysz na stronę dystrybutora drewnianych podłóg - http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane/finishparkiet. Chociaż tutaj przedstawiane są przede wszystkim parkiety drewniane, które znajdują swoje zastosowanie wewnątrz budynków. To jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by się inspirować konkretnymi gatunkami drewna do urządzenia swojego tarasu, altany lub innego miejsca, w którym zależy nam najbardziej na wypoczynku.

 

Podoba Ci się drewno jasne? Utrzymując meble ogrodowe, całe wyposażenie, a także nawet podłogę na trasie w tym odcieniu, możesz skłaniać się ku stylizacji skandynawskiej. Wybierając nieco cieplejsze odcienie, możesz aranżować swój ogród we wcześniej wspomnianej stylizacji rustykalnej. Oczywiście nie ma najmniejszego problemu, żeby takie drewno również pomalować na swój ulubiony kolor. Wprowadzając odcienie błękitu lub niebieskiego, możemy przenieść się do klimatu greckiego. Natomiast drewno pomalowane w kolorze czerwonym lub zielonym, będzie kojarzyć nam się z domkami sezonowymi znajdującymi się w Norwegii.

 

 

Jak widać drewno znajduje wiele możliwości, które spokojnie pomogą zaaranżować nasz ogród w taki sposób, jaki podoba nam się najbardziej. Powinniśmy również pamiętać o tym, iż drewno znajduje również wszechstronne zastosowanie. Jako materiał świetnie sprawdza się przy budowie konstrukcji ogrodowych, architektury ogrodowej, czy też samych mebli ogrodowych.

 

 

Drewniane meble do ogrodu

 

Zastanawiasz się nad tym, czy drewniane meble do ogrodu mogą być jednocześnie bardzo funkcjonalne, jak i również nowoczesne pod względem swojej formy? Okazuje się, iż projektanci potrafią nas naprawdę mile zaskoczyć. Wystarczy zajrzeć do jednego ze sklepów internetowych, który proponuje nam właśnie ciekawe meble ogrodowe wykonane z drewna - https://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe.

 

Wśród takich propozycji znajduje się między innymi nowoczesny stół ogrodowy, który jest wykonany z drewna tekowego, czy też klasyczne krzesła zaprojektowane z drewna dekoracyjnego. Nie musimy na pewno obawiać się tego, że jeżeli zdecydujemy się na drewniane meble na taras bądź też bezpośrednio do ogrodu, to za każdym razem będziemy musieli je chować w zadaszone miejsce. Ponieważ są one wykonane z drewna zabezpieczonego na wypadek występowania wszystkich czynników atmosferycznych. Oczywiście należy zabezpieczać je na sezon zimowy, ale nie ma potrzeby chowania ich za każdym razem, gdy tylko zauważmy zachmurzone niebo.

 

Nie zapomnij również o ociepleniu takich miejsc, w których znajdować się będą wybrane przez Ciebie drewniane meble. I wcale nie chodzi tutaj o zagwarantowanie fizycznego ciepła, ale stworzenie przytulnego klimatu. Na pewno w tym przypadku idealnie sprawdzi się ciepłe oświetlenie w postaci latarni, świec lub rozwieszonych ozdobnych lampek.

 

Oczywiście drewniane meble oraz dodatki będą miały swój urok w szerszym kontekście Twojego ogrodu. Zatem warto przemyśleć sobie również, w którym miejscu zasadzić konkretne rośliny, krzewy lub drzewa. Na pewno przesiadywanie w takim ogrodzie będzie o wiele przyjemniejsze, jeżeli wokół nas będą kwitły nasze ulubione gatunki roślin. Natomiast wieczorami będziemy mogli słyszeć ciche cykanie świerszczy lub też szum wody wypływającej z naszego oczka wodnego w postaci mini fontanny.

 

Zatem przed urządzaniem swojego ogrodu, najlepiej jest dokładnie wyobrazić sobie efekt końcowy, wtedy na pewno będzie nam o wiele łatwiej podjąć konkretne kroki w realizacji naszych marzeń. Tym bardziej, że na wszystko potrzebne są również odpowiednie fundusze. Zatem zanim nie odłożymy potrzebnej kwoty, jednak dokonywanie wielu zakupów oraz zamówień mebli drewnianych pod wymiar, nie będzie możliwe. Gdy jednak będziemy świadomi tego, ile pieniędzy potrzebujemy na idealną aranżację swojego ogrodu, to zdecydowanie łatwiej będzie nam przygotować się do kolejnych etapów. W końcu nie wszystko trzeba od razu zamawiać i kupować.


Drewno w ogrodzie robi niesamowite wrażenie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się