12°C bezchmurnie

Jest decyzja sądu nakazująca zamknięcie kompostowni na Radiowie.

Prawo, decyzja sądu nakazująca zamknięcie kompostowni Radiowie - zdjęcie, fotografia

Mieszkańcy Radiowa mogą odetchnąć. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał orzeczenie nakazujące MPO natychmiastowe zamknięcie kompostowni na Radiowie. To kolejna już wygrana mieszkańców Radiowa w sporze z miastem o zamknięcie zakładu.

Stowarzyszenie "Czyste Radiowo" w imieniu mieszkańców od dawna walczy o zamknięcie kompostowni, która wydziela trujący odór. Mieszkańcy są tak zdeterminowani, że rozważali nawet podjęcie głodówki oraz zablokowanie dojazdów do kompostowni. Protest za zasadny uznali główny i wojewódzki inspektor ochrony środowiska, którzy już jakiś czas temu wydali decyzje o zamknięciu składowiska. Również marszałek Mazowsza nie wydał zgody na działalność kompostowni, a minister środowiska podtrzymał jego decyzję.

MPO spółka miejska, właściciel kompostowni od tych decyzji odwołał się do sądu. Ratusz nie zdecydował jeszcze czy odwoła się do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Fot. Google maps

 

Jest decyzja sądu nakazująca zamknięcie kompostowni na Radiowie. komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-05-17 11:05:51

    To niech szybko oddychają bo jak strumień śmieci z Radiowa przekierowany zostanie do BYSia to już nie będzie czym oddychać

  • observer - niezalogowany 2017-05-18 11:51:57

    Portal Warszawski o dziwnej sytuacji na Bielanach i ekspansji priv wysypiska: Jeśli burmistrz powołany przez Panią Prezydent protestuje przeciwko MPO, a wydaje pozwolenia konkurencji która jest jeszcze bliżej centrum i ludzi, to gołym okiem widać ze coś jest nie tak. Nikt nie kontroluje co się ze śmieciami dzieje, trafiały do żwirowni i szklarni, gdzie były palone. Prawdopodobnie do niebieskiego przedsiębiorcy w ciągu 2 miesięcy zostaną przekierowane odpady z kompostowni MPO... facebook.com/portal.warszawski/posts/1908826789391910

Dodajesz jako: Zaloguj się