29°C bezchmurnie

Kuriozalny remont jednej z bielańskich szkół

Szkolnictwo, Kuriozalny remont jednej bielańskich szkół - zdjęcie, fotografia

Szkoła Podstawowa nr. 77 na ulicy Samogłoski na Bielanach została w wyniku remontu pozbawiona sali gimnastycznej. Okazuje się, że w wyniku planu zagospodarowania uchwalonego przez Radę Warszawy, może zostać pozbawiona także kortu służącego w szkole, jako boisko.

Na bielańskich Młocinach na ulicy Samogłoski, Szkoła Podstawowa nr. 77 przeszła właśnie gruntowny remont. Brzmi fajnie, tylko w jego wyniku uczniowie szkoły mogą zostać pozbawieni lekcji wychowania fizycznego. Jak do tego doszło? Otóż w wyniku remontu szkolna sala gimnastyczna została przemianowana na świetlice, a korytarze, na których prowadzona była część lekcji wf-u, zostały zwężone w celu powiększenia sal lekcyjnych. Na domiar złego kort położony na terenie szkoły, który służył dzieciom, jako boisko ma według planu zagospodarowania przestrzennego uchwalonego w 2002 roku przez Radę Warszawy zostać przekształcony w parking.

Jedną z propozycji rozwiązania problemu ma być przewożenie uczniów na zajęcia do innej szkoły na Wrzecionie, oddalonej o 3 km od SP 77. Rodzice pomysł komentują, jako „śmieszny” i ciężko się im dziwić, gdyż jak słusznie podkreślają, połowę czasu poświęconego na lekcje wf-u dzieci musiałyby spędzać w autokarze, a dodatkowo miesięczny koszt ich transportu ze szkoły do szkoły wyniósłby około 10000 zł.

Najbardziej w tej całej sprawie niewątpliwie cierpią dzieci, które mogą zostać pozbawione zajęć, które są wymagane w programie dla podstawówek. Mam nadzieję, że kwestia szybko zostanie rozwiązana przez władze samorządowe Bielan i Warszawy.