17°C bezchmurnie

Legia dalej w grze

Piłka nożna, Legia dalej - zdjęcie, fotografia

W Niedzielę Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 0:2. Jest to bardzo ważny krok, który Wojskowi zrobili w stronę obrony tytułu.

W niedzielny wieczór w meczu 32 kolejki Ekstraklasy Pogoń Szczecin podjęła na swoim stadionie drużynę mistrza Polski- Legię Warszawa. W pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że warszawiacy wywiozą ze Szczecina komplet punktów, a co więcej można powiedzieć, że to portowcy byli stroną przewarzającą.

W drugiej połowie piłkarze Jacka Magiery jakby zdecydowanie nabrali wiatru w żagle i dość szybko, bo w 49 minucie po pięknej akcji Vadisa Odjiji Ofoe i fenomenalnym uderzeniu Dominika Nagy’a zdobyli prowadzenie. Kluczowa okazała się także 68 minuta, w której po faulu na Miroslavie Radoviciu Jarosław Fojut został ukarany przez Szymona Marciniaka czerwoną kartką, a Thibault Moulin po dobitce z rzutu wolnego zdobył widowiskową bramkę i ustalił wynik na 0:2.

Dzięki zwycięstwu piłkarze Legii znaleźli się na trzecim miejscu w tabeli grupy mistrzowskiej ekstraklasy za plecami liderującego obecnie Lecha Poznań i Jagiellonii Białystok ze stratą dwóch punktów do obu drużyn. Na czwartym miejscu za drużyną mistrza Polski z identycznym dorobkiem punktowym uplasowała się Lechia Gdańsk i zamknęła grupę drużyn realnie liczących się jeszcze w wyścigu o tytuł.

Kluczowe dla przebiegu finałowej części sezonu w wykonaniu stołecznej drużyny będą mecze z bezpośrednimi kandydatami do tytułu, a więc Jagiellonią, Lechem i Lechią. Z dwoma ostatnimi Legia zagra na Łazienkowskiej kolejno 17 maja i 6 czerwca, natomiast arcytrudne wyjazdowe spotkanie z Jagiellonią w Białymstoku piłkarze trenera Jacka Magiery rozegrają 21 maja.

Najbliższe spotkanie nasi rozegrają 14 maja o godz. 18.00 w Warszawie na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Nasze chłopaki potrzebują dopingu, więc zmobilizujmy się i wszyscy na Ł3!