29°C bezchmurnie

Legia przełamała passę

Piłka nożna, Legia przełamała passę - zdjęcie, fotografia

W meczu 33 kolejki Lotto Ekstraklasy na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3 Legia Warszawa rozbiła Termalicę Bruk-Bet Niecieczę 6-0. Zwycięstwo dalej zapewnia Wojskowym dogodną pozycję do zaatakowania fotela lidera i obrony tytułu Mistrza Polski.

W niedzielne popołudnie Legia podjęła na Ł3 drużynę Bruk-Betu Nieciecza z niechlubną serią czterech meczów bez zwycięstwa nad drużyną z Małopolski. Do tej pory w meczach na poziomie Ekstraklasy, które Legia miała okazję zagrać przeciwko „słonikom”, doświadczyła dwóch porażek i dwóch remisów, lecz na szczęście piłkarzom Jacka Magiery udało się w końcu przerwać tę niechlubną serię i w spektakularny sposób rozgromili przeciwnika 6-0 po trafieniach Dominika Nagy’a, Guilherme, Miro Radovicia, Valeriego Qazaishvilego i dublecie Kacpra Hamalainena, który powoli zdaję się odzyskiwać dobrą formę, którą pokazywał jeszcze grając w barwach Lecha Poznań.

Zwycięstwo w dalszym ciągu daję woskowym sposobność, aby przy dobrych wiatrach już w środę objąć fotel lidera, lecz aby do tego doszło Legia musi na Łazienkowskiej zdobyć trzy punkty w starciu z drużyną poznańskiego Lecha i liczyć na zwycięstwo Lechii, która na swoim stadionie będzie gościć Jagiellonię Białystok. W razie gdyby jednak ten scenariusz nie spełnił się, to jeszcze nic straconego, ponieważ naszych piłkarzy będą w dalszym ciągu czekać bezpośrednie spotkania z Jagiellonią w Białymstoku i z Lechią w Warszawie.

Najbliższe spotkanie legioniści rozegrają w środę 17 maja o godzinie 20.30 Na Stadionie Wojska Polskiego, gdzie w klasyku podejmą Lecha Poznań. Wszystkich mających taką możliwość zachęcamy do stawienia się na stadionie i wzięcie udziału w dopingowaniu naszym.