12°C bezchmurnie

Nowe światła powstaną w al. Reymonta

Inwestycje, światła powstaną Reymonta - zdjęcie, fotografia

Aleja Reymonta to dwujezdniowa ulica łącząca ul. Żeromskiego i Kasprowicza. Zarząd Dróg Miejskich podjął tu kompleksowe prace polegające na budowie nowych sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach z ulicami Schroegera i Andersena. Zostaną tu zamontowane nowoczesne sygnalizatory LED, słupy i maszty sygnalizacyjne oraz nowe sterowanie i okablowanie. Sygnalizacje mają działać w pełnej akomodacji. Zostaną wyposażone w sygnalizację akustyczną oraz automatyczną detekcję pieszych i rowerzystów. Światła będą działały w ramach istniejącego systemu monitoringu, dzięki temu możliwy będzie stały podgląd sytuacji na skrzyżowaniu.

Inwestycja ma uporządkować ruch na tym odcinku i poprawić bezpieczeństwo pieszych, którym łatwiej będzie przekroczyć jezdnię. Przyczyną większości wypadków było znaczne przekraczanie prędkości przez kierowców, którzy nie stosowali się do obowiązującego ograniczenia 50 km/h. Inwestycja będzie kosztowała 1 213 203,12 zł.

Prace potrwają jeszcze kilka tygodni. Obecnie układane jest okablowanie oraz prace brukarskie. Na skrzyżowaniu z ul. Schroegera postawiono już słupy wraz z sygnalizatorami. Wkrótce drogowcy przeniosą się skrzyżowanie z ul. Andersena.

Fot.: ZDM
 

Nowe światła powstaną w al. Reymonta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się