9°C pochmurno z przejaśnieniami

Orlik pod balonem

Piłka nożna, Orlik balonem - zdjęcie, fotografia

Na boiskach CRS Bielany czuć powiew nowoczesności. Dokładnie rok temu zainstalowano halę pneumatyczną nad „Syrenką”. Teraz podobną rozpostarto nad „Orlikiem” przy ulicy Rudzkiej.  Uroczyste otwarcie hali nastąpiło 9 listopada 2017 roku. Pojawiły się  głosy, że „Orlik” poszedł w ślady „Syrenki”. Częściej wskazywano jednak na podwyższanie standardów na obiektach CRS. Chwalono również wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom użytkowników. Udostępnienie hali oznacza bowiem, że na boisku „Orlika” można będzie organizować imprezy sportowe przez cały rok.

Zimą i jesienią boisko znajdzie się pod zadaszeniem. Wiosną hala będzie demontowana. Proces montowania i demontażu hali trwać będzie zaledwie jeden dzień. Nie zakłóci to zatem użytkownikom dostępności do boiska. Pojawią się również inne korzyści. Po pierwsze nawierzchnia boiska będzie w sezonie zimowym chroniona przed śniegiem i lodem.  Udostępnienie całorocznego obiektu odciąży również inne hale sportowe. Pozwoli to na łatwiejsze dokonywanie na Bielanach rezerwacji boisk przez osoby chcące z nich skorzystać.

Na oficjalne otwarcie hali przybyli: wszyscy członkowie Zarządu Dzielnicy Bielany, a więc  burmistrz Tomasz Mencina, zastępcy burmistrza: Włodzimierz Piątkowski, Artur Wołczacki, Magdalena Lerczak oraz odpowiedzialny za sport w dzielnicy Grzegorz Pietruczuk. Na uroczystość przyszli radni, a wśród nich Paweł Lech, przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki  Rady Warszawy. Licznie przybyli też dyrektorzy bielańskich placówek oświatowych, prezesi klubów sportowych, przedstawiciele Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji.

Po zakończeniu oficjalnych wystąpień rozpoczęły się pokazy sportowych umiejętności bielańskiej młodzieży. Na szczęśliwy początek CRS Bielany otrzymał od wykonawcy hali  10 piłek. Oddano również pierwsze strzały na bramkę.     

- Z satysfakcją oceniam otwarcie kolejnej w naszej dzielnicy hali pneumatycznej – powiedział Grzegorz Pietruczuk. – Staramy się stwarzać jak najlepsze warunki do  rekreacji i uprawiania sportu. Jestem przekonany, że nowo otwarta hala  będzie sprzyjać aktywności fizycznej mieszkańców Bielan. Dziękuję również wszystkim pracownikom Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany zaangażowanym w uruchomienie hali.

Ogółem pod przykryciem znalazło się 1860 metrów kwadratowych, a konkretnie powierzchnia o wymiarach 30x62 metra. Z boiska będą korzystać kluby, szkoły oraz stowarzyszenia sportowe. Zgodnie z decyzją Zarządu Dzielnicy Bielany korzystanie  z hali pneumatycznej na Orliku jest bezpłatne. Rezerwowanie miejsc już się rozpoczęło.

- Zachęcam do korzystania z nowo  otwartej hali sportowej – konkluduje Anna Szymczak – Gałkowska, dyrektor CRS Bielany. – To naprawdę obiekt o wysokim standardzie. Liczę, że udostępnienie całorocznego boiska  pozwoli z niego korzystać większej liczbie użytkowników.

W.A.

Orlik pod balonem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się