29°C bezchmurnie

Weekend z ptakami tylko na Bielanach!

Imprezy plenerowe, Weekend ptakami tylko Bielanach! - zdjęcie, fotografia

Nie lada gratka czeka na wszystkich miłośników przyrody na warszawskich Bielanach w ten weekend. W sobotę 30 września o godzinie 10:00 rozpocznie się spacer po Ogrodzie Modraszka, który potrwa 2 godziny. Jego organizatorem jest Bujna Warszawa. Spotkanie jest częścią Latającej Szkoły Ogrodników, zaprasza na nie Stanisław Łubieński – humanista, dziennikarz i miłośnik ptaków. (Link do wydarzenia)

W niedzielę 1 października w godzinach 11:00-15:00, Rada i Zarząd Dzielnicy Bielany zapraszają na Dzień Ptaka. Będzie to piknik promujący przyrodę Bielan, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ptasiej. Odbędzie się on w Parku Olszyna (ul Duracza/Gąbińskiej).  W programie wydarzenia między innymi : Prelekcja prof. Macieja Luniaka pt. "Ptaki Bielan", warsztaty rysunku 3D Dawida Kilona, dzikie ptaki z bliska i pokaz sokolnika, wystawa fotografii czy kiermasz książek przyrodniczych.

Dla najmłodszych uczestników pikniku przewidziane będzie budowanie karmników dla ptaków, przygotowanie oryginalnych pierników i różne inne aktywności twórcze.  Wszystkich zainteresowanych tematyką przyrodniczą mieszkańców Bielan serdecznie zapraszamy!

Weekend z ptakami tylko na Bielanach! komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-10-01 19:31:26

    Mam nadzieję że będzie więcej takich wydarzeń aby wzbudzić w dorosłych jak i w dzieciach poczucie współodpowiedzialności z to co nas otacza w przyrodzie :-)

Dodajesz jako: Zaloguj się