9°C pochmurno z przejaśnieniami

Co z placami zabaw na terenie ZGN-u? Dowiedzmy się!

Ruszyła modernizacja trzech placów zabaw i siłowni plenerowej na terenie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami na Bielanach!

To zadanie inwestycyjne, w ramach którego stworzone zostaną piękne, estetyczne i solidnie urządzone place zabaw w obrębie Bielan. Umowę podpisano 28 września 2018 roku, z terminem wykonania do 27 listopada bieżącego roku. 

  • plac zabaw przy ul. Makuszyńskiego 8 - modernizacja obejmować będzie prace rozbiórkowe, wymiana ogrodzenia, montaż piramidy linowej, huśtawki wahadłowej, huśtawki wagowej typu ważka, montaż balansady na sprężynach, zestawu wielofunkcyjnego z wieżami, zamontowanie ławek i kosza na śmieci, montaż tablicy informacyjnej, stojaka na rowery, wykonanie nawierzchni poliuretanowej wylewanej, nawierzchni z kostki Bauma, nasadzenia zieleni, renowacja trawnika. 
  • plac zabaw na ul. Kasprowicza 13 - modernizowanie to będą prace rozbiórkowe, wymianę ogrodzenia, montaż huśtawki wahadłowej, zestawu wielofunkcyjnego - domek z piaskownicą, montaż zjeżdżalni ze schodkami, huśtawki wagowej, bujaków, ławek i kosza na odpady, montaż tablicy informacyjnej, nasadzenia zieleni oraz renowację trawnika.
  • plac zabaw przy ul. Kasprowicza 50 - modernizacja składać się będzie z wymiany ogrodzenia, montażu podanych urządzeń: zestawu wielofunkcyjnego, karuzeli obrotowej, huśtawki wahadłowej i wagowej, balansady punktowej, bujaków sprężynowych, a także z montażu ławek i kosza na śmieci, tablicy informacyjnej, nasadzenia zieleni, wykonania nawierzchni piaskowej, częściowo stworzenie wjazdów z kostki Bauma. 
  • siłownia plenerowa na al. Zjednoczenia 3/9 - powstanie tu nowa siłownia plenerowa dla dorosłych i dzieci powyżej 140 wzrostu, z nawierzchnią z płyt przerostowych. Odbędzie się też nasadzenie zieleni. 

Początkowo na miejscu siłowni plenerowej na al. Zjednoczenia 3/9 planowano zrobić kolejny plac zabaw, jednak na wniosek mieszkańców postawi się tam wymieniony już plac; jest tam zbyt mało miejsca na plac zabaw i stałby bardzo blisko okien mieszkających tam ludzi. 

Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz dzielnicy Bielany, zapowiada także wymianę zestawu dla dzieci przy Stawach Kellera. 

Fot. Fb. Grzegorz Pietruczuk 

Informacje: Fb. Grzegorz Pietruczuk 

 

plac zabaw, huśtawka, modernizowanie, prace, ulica, siłownia, - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się