9°C pochmurno z przejaśnieniami

Już niedługo kolejny Bieg Dzika!

Kiedy: 2018-09-08 , godzina: 00:00

Bieganie, niedługo kolejny Dzika! - zdjęcie, fotografia

Już 8 września bieżącego roku odbędzie się trzecia edycja Biegu Dzika. Na etapie przygotowań do wydarzenia wiadomo, że bieg pobije rekordy frekwencji. Jak w poprzednich latach, i tym razem organizatorzy przygotowali dwie trasy o długości pięciu oraz dziesięciu kilometrów. 

Rywalizacja podczas III edycji imprezy będzie miała miejsce na liczących po pięć kilometrów pętlach. Dzieci pobiegną na ścieżkach od 500 metrów do 1500 metrów. Początek będzie na polanie, która znajduje się na przedłużeniu ulicy Papirusów (przy Wiśle). W tym roku limit uczestników został podniesiony, więc nie zabraknie drogi dla nikogo.

Bieg cechuje się przede wszystkim tym, że wspiera go cała społeczność z Bielan. Grupa Naprzód Młociny także aktywnie wspiera organizację Biegu Dzika i dla jej członków jest to jedna z najistotniejszych dat w roku. Aktywiści zainteresowali tym również mnóstwo lokalnych przedsiębiorców, oni natomiast fundują nagrody dla zwycięzców wyścigu. Impreza dofinansowywana jest ze środków dzielnicy Bielany. 

Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz dzielnicy, który sam zamierza wziąć udział w imprezie, wypowiada się na ten temat bardzo pozytywnie: 

To impreza o wyjątkowym charakterze. co potwierdza zainteresowanie rywalizacją. Cieszy mnie, że trzecia edycja będzie miała rekordową liczbę uczestników i sam jestem ciekaw, jak będzie wyglądał dzień ósmego września. 

Bieg Dzika nie jest wydarzeniem, w którym mogą pobiec jedynie zawodowi biegacze. Ma solidaryzować i skupiać ludzi na zdrowym trybie życia, więc warto, aby każdy podjął wyzwanie i spróbował pobiec wedle swoich sił i chęci. Na miejscu będą sprzedawane okolicznościowe koszulki z uroczymi dzikami! 

Należy wspomnieć, że w tamtym roku wyścig na pięciokilometrowej szosie wygrał  Filip Babik. Natomiast na dystansie dziesięciokilometrowym zatryumfował nikt inny jak Sebastian Polak. Jeśli mowa o kobietach, Kinga Reda zdobyła pierwsze miejsce na pętli, która ciągnęła się przez pięć kilometrów oraz pojawiła się Olga Kowalska - zwyciężczyni trasy dwukrotnie dłuższej. 

Link do zapisów znajduje się tutaj: https://dostartu.pl/iii-bielanski-bieg-dzika-v2319.pl.html

 

 

Już niedługo kolejny Bieg Dzika! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się