9°C pochmurno z przejaśnieniami

Małżeństwo z Bielan zatrzymane za zabójstwo.

Funkcjonariusze z bielańskiej komendy zatrzymali małżeństwo podejrzane o zabójstwo mężczyzny. Jego ciało znajdowało się w pobliżu ogródków działkowych, przy ul. Doryckiej. Zatrzymanym osobom grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z komendy na Bielanach w dniu 15 października bieżącego roku otrzymali zgłoszenie o ciele, leżącym blisko ogródków działkowych przy ul. Doryckiej. Znaleziony człowiek miał widoczne obrażenia, nie oddychał, nie poruszał się. Mundurowi na miejscu stwierdzili zgon. Wezwany został prokurator, swoją pracę rozpoczęła też grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła miejsce zdarzenia i dokonała oględzin. 

Stołeczna policja relacjonowała, że w tym samym czasie ustalano osoby, które mogły mieć związek z przestępstwem. Świadkowie byli skrupulatnie przesłuchiwani, natomiast spływające informacje dokładnie weryfikowane. Po analizie szybko znaleziono podejrzanych o zabójstwo, było to małżeństwo - 34-letni mężczyzna oraz jego 35-letnia partnerka. 

Portal tvn24.pl podaje informacje od rzecznika prokuratury okręgowej w Warszawie, Łukasza Łapczyńskiego:

- Wieczór poprzedzający znalezienie ciała małżeństwo Z. spędzało wspólnie z ofiarą. W trakcie imprezy alkoholowej miało dochodzić do zaczepek słownych i nieporozumień. Poszkodowany postanowił wrócić do domu, do którego już nie dotarł. 

Sekcja zwłok wykazała, iż przyczyną śmierci mężczyzny były rozległe obrażenia głowy i szyi. 

Tomasz i Marta Z. zostali zatrzymani. Sąd rejonowy, na wniosek prokuratury, postanowił o ich trzymiesięcznym areszcie. Prokurator przedstawił im zarzut zabójstwa, poprzez spowodowanie licznych obrażeń ciała, które doprowadziły do śmierci. Małżeństwo nie przyznawało się do zarzucanych im czynów; złożyli swoje zeznania dotyczące przebiegu spotkania i ich udziału w sprawie. Obojgu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Informacje: tvn24.pl 

Zdjęcia: KSP 


prokurator, małżeństwo, zabójstwo, podejrzani. - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się