9°C pochmurno z przejaśnieniami

Pożar na Bielanach zakończył się solidarnością mieszkańców.

Kiedy: 2018-07-25 , godzina: 01:30 | Gdzie: Młociny

W nocy z 7 na 8 sierpnia wybuchł pożar w bloku znajdującym się przy ulicy Heroldów 21. Zgłoszenie wpłynęło do dyspozytora straży pożarnej około godziny 1.30. Właściciele przebywali na urlopach.

Pożar wybuchł w jednym z lokali na poddaszu. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko; całkowicie strawił pierwsze mieszkanie, dwa pozostałe poważnie zniszczył. Palił się także dach budynku, więc strażacy musieli zareagować i rozciąć elementy jego konstrukcji, o czym powiadomiono nadzór budowlany. W akcji gaśniczej brało udział sześćdziesięciu strażaków oraz piętnaście wozów strażackich. Spłonęły łącznie trzy mieszkania, ale - szczęście w nieszczęściu - nikt nie został ranny, więc pogotowie ratunkowe okazało się niepotrzebne. Do tej pory nie wiadomo, co było przyczyną wydarzenia. Obecnie trwa ustalanie, ile mieszkań zostało zalanych podczas gaszenia. 

Jak mówi Grzegorz Pietruczuk, wiceburmistrz Bielan, dwóm rodzinom, które ucierpiały najbardziej, została wypłacona zapomoga finansowa z Ośrodka Pomocy Społecznej. Innym poszkodowanym przyzna się pomoc po ocenie strat materialnych i wizji lokalnej. Wydział Ochrony Środowiska podstawił pod blokiem kontenery do wywożenia odpadów. 

Solidarność mieszkańców nadal zaskakuje! Pojawił się ogrom chęci do pomocy i empatii, która da radę przeciwko temu dramatowi. Zbiórkę dla poszkodowanych koordynuje Pani Paulina Gieryszewska, dokładają się do tego różni ludzie z Bielan i okolicznych gmin. Mamy nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. 

Zdjęcia: FB: Grzegorz Pietruczuk 

Pożar na Bielanach zakończył się solidarnością mieszkańców. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się