9°C pochmurno z przejaśnieniami

Grzegorz Pietruczuk: co będzie ze spalarnią?

Gospodarka odpadami, Grzegorz Pietruczuk będzie spalarnią - zdjęcie, fotografia

Budowa spalarni ciągnie się od długiego czasu. Jest to problem nie tylko Targówka, ale i całej Warszawy. Mieszkańcy nie wiedzą nic albo wiedzą bardzo mało, ponieważ bez przerwy coś się w tej sprawie zmienia. Poprosiliśmy pana Grzegorza Pietruczuka, aby wypowiedział się w tej kwestii.

- Co Pan myśli na temat sprawy związanej z budową spalarni na Targówku? To kłopot ogólnowarszawski, który wpływa i będzie wpływać na ogół mieszkańców miasta. 

- Ten projekt to tylko papierowy projekt, bo nie ma szans realizacji. Warszawa potrzebuje sortowni. Spalarnia nie powstanie, ponieważ nie ma jej w Wojewódzkim Programie Gospodarowania Odpadami. Najpierw należy znaleźć finansowanie i mieć komplet ludzi, którzy by to poprowadzili. Spalarnia miała być zrobiona w 2019 roku, ale będzie w 2022 lub 2023 roku. 

- Czego nam potrzeba? 

Skoro nie ma projektu w Wojewódzkim Programie Gospodarowania Odpadami, żaden bank nie udzieli kredytu na instalację, która równie dobrze może nie istnieć. Miasto prowadzi bardzo pijarową zagrywkę. Potrzeba w tym zakresie konsultacji, rozmów. Bo póki co jest to patykiem na wodzie pisane, Od drugiego stycznia wchodzi też w życie nowa ustawa o segregacji śmieci. Warszawa tego nie zrobi, nie mamy miejsca, w którym można by je segregować. 

 


Grzegorz Pietruczuk: co będzie ze spalarnią? komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-08 09:48:59

    Jasne, lepiej rozbudować BYSia? I pozwolić mu na śmierdzące kontenery kompostowe. Brawo!

  • krętacze - niezalogowany 2018-10-08 23:48:43

    A Pan Grzegorz Pietruczuk ogarnia chociaż trochę czym są nowoczesne spalarnie spełniające wysokie normy UE czy tylko lobbuje dla kogoś kto ma sortownię i boi się stracić kasę???!!!

  • gość 2018-10-09 06:20:34

    Na spalarnie chętnie udzielą kredytu banki komercyjne. Niestety jak się takie rzeczy czyta mówione przez burmistrza, to można pomyśleć, że Polska to jednak dziki kraj baranów przy korycie, które są w kieszeni przedsiębiorczych osób, zamiast dbać o interesy mieszkańców i miasta.

  • gość3 - niezalogowany 2018-10-09 15:47:25

    Niestety pan Pietruczuk nie czyta WPGO 2024 dokładnie . Na stronie 162 dokumentu jest tabela a w niej jest napisane, że przewidziana jest rozbudowa ITPOKu do mocy 305200Mg/rok. Trochę wstyd, że pan Burmistrz tego nie wie i promuje sortownie, które ze swojej nazwy - sortują a nie przetwarzają. Mieszkańcy Bielan wiedzą, kto ma sortownię i jak teraz MPO nie śmierdzi to wiadomo, że odory wydobywają się z sortowni BYSia

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 16:46:53

    Proponuję nie ściemniać tylko od razu wydać wszystkie zgody na rozbudowę firmy BYś . Po co te psedo konsultacje i pisanie protestow i uwag do gminy Bielany, skoro burmistrz uwaza sortowanie w smierdzącym zakładzie za lepsze rozwiązanie niz spalarnia. Mało tego, Bys zwozi na Bielany śmieci z okolicznych gmin. Brawo panie burmistrzu. Mam nadzieję ze wyborcy dokonaja właściwego wyboru.

  • gość 2018-10-10 00:14:46

    Szlag trafia jak czyta się takie wypowiedzi burmistrza który dba o sortownię BYSia bardziej niż o mieszkańców!

  • gość 2018-10-12 11:03:00

    Cieszę się że Pan Burmistrz pokazał swoją twarz i poglądy przed wyborami bo przez ostatnie lata z ciemniał że nie tylko MPO go interesuje ale walczy też z BYSIEM . Gratuluję Panie Burmistrzu

  • nie dla rozbudowy BYSia - niezalogowany 2018-10-12 12:07:20

    Rozbudowa BYSia to najgorszy z możliwych scenariuszy i nie może mieć miejsca, już teraz zdecydowanie utrudnia życie okolicznym mieszkańcom i pogarsza jakość życia!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 12:15:53

    Lobbowanie na rzecz prywatnej firmy jest karygodne , niedopuszczalne i nieetyczne .Sortownia odpadów Byś ma nowoczesność tylko w nazwie .Rzeczywistosc wyglada inaczej .Chmury pyłu z prymitywnej kruszarki betonu pracującej na wolnym powietrzu , odór z niezamkniętej „nowoczesnej hali” oraz z kontenerowych kompostownikow, piraci drogowi za kierownica niebieskich ciężarówek .Strach pomyśleć co będzie po rozbudowie sortowni .Jest Pan wybrany przez mieszkańców Bielan i to ich powinien Pan chronić przed tego typu zakładami .

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 12:44:38

    Pan burmistrz G. Pietruczuk osobiście protestował z mieszkańcami Bielan przeciwko kompostowni i wysypisku śmieci MPO. Ubolewa,l że nic nie może zrobić, bo MPO jest poza Bielanami. Dziś pan burmistrz jest głuchy i ślepy na skargi i protesty mieszkańców Bielan na zakład Byś który truje Bielany. Smród nie do wytrzymania. Teraz jak MPO zamknięte to nie ma wątpliwości skąd ten odór. Taka postawa i wypowiedzi pana burmistrza to skandal. Działa na niekorzyść Bielan. Za to skutecznie stoi na straży właściciela firmy Byś. W najbliższych wyborach ja na pana burmistrza nie zagłosuję. Moi sąsiedzi też nie.

  • Bielanin - niezalogowany 2018-10-12 12:52:57

    Jak zwykle w Polsce, przedsiebiorstwo komunalne MPO zamknieto po to aby mogl sie rozwijac podmiot prywatny BYS, znany sponsor bielanskiego urzedu. Jak zamykac smietniska znajdujace sie na terenie miasta to proponuje spojrzec na problem kompleksowo i wszystkich traktowac rowno. Ale kogo interesuje los mieszkancow, oni nie dysponuja takim majatkiem jak BYS. Na szczescie ida wybory, moze wtedy uda sie wybrac kogos dzialajacego na rzecz mieszkancow.

  • gość 2018-10-12 23:07:49

    W głowie się nie mieści bo faktycznie wygląda na to że zamknięcie Radiowa miało tylko zrobić więcej miejsca dla Bysia!

  • zBielan - niezalogowany 2018-10-12 23:58:57

    Ale jak można tak bezczelnie promować BYSia kosztem mieszkańców Bielan?! A idiotyzmy które mówi o spalarni to inna sprawa która dyskwalifikuje go zupełnie

  • gość 2018-10-15 12:54:36

    Ale bzdury te komentarze

  • gość 2018-10-16 00:48:26

    do 'gość' - a które konkretnie? że burmistrz ściemnia i promuje BYSia? czy że Warszawa potrzebuje nowoczesnej spalarni a komuś to przeszkadza?

  • gość 2018-10-16 22:56:12

    Kto jeszcze wierzy panu GP . Ten pan kłamstwa używa jak legalnego oręża . Odpowiada na Bielanach za oćhronę środowiska , zdrowie i sport a na bielanach stawia smogotwórcze kotłownie na olej opałowy trujące ludzi zamiast podlączać obiekty do miejskiej sieci cieplnej .Można sprawdzić.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 05:23:45

    A widzieliście co Pietrucxuk postawił przed oknami mieszkańców na RUDZIE?! Piec OLEJOWY do ogrzewania balobu nad orlikiem! Spróbujcie przejechać tedy gdy owy piec pracuje, TRAGEDIA!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 08:48:21

    Odnoszę wrażenie ze radiowo zamknięto dla bysia

  • zBielan - niezalogowany 2018-10-18 00:21:38

    Na to wygląda :/ Likwidacja Radiowa nie żeby zlikwidować park śmieciowy na Bielanach tylko żeby wykosić konkurencję BYSia

  • cwaniaczki! - niezalogowany 2018-10-27 20:22:31

    Co za krętacz! Co ci obiecał BYŚ za propagandę?!

  • K. - niezalogowany 2018-11-01 23:22:57

    Kilka informacji dla Grzegorza Pietruczuka skoro nie rozumie on jak działa to w UE: "w krajach Europy Zachodniej, gdzie gospodarka odpadami działa znacznie skuteczniej spalarnia, to normalność. Nie wywołuje społecznej histerii, za to w bezpieczny sposób usuwa wiele problemów ze śmieciami. Dla przykładu tylko we Francji działa 128 dużych zakładów termicznej utylizacji odpadów. W Niemczech jest ich 66, a w malutkiej Szwajcarii 30. Łącznie w Europie działa około 400 spalarni, które odpowiadają za utylizację blisko 25 proc. odpadów. Oczywiście spalarnia nie zastąpi sortowania śmieci i ich recyklingu, który jest najlepszą i najbardziej ekologiczną formą utylizacji odpadów."