9°C pochmurno z przejaśnieniami

Kompostownia na Radiowie wreszcie została zamknięta!

Kiedy: 2018-09-10 , godzina: 13:00

Gospodarka odpadami, Kompostownia Radiowie wreszcie została zamknięta! - zdjęcie, fotografia

Góry odpadów, które znajdowały się i powiększały na Radiowie, były niesamowicie uciążliwe dla mieszkańców. MPO dotrzymało obietnicy i jak zapowiedzieli kilka tygodni temu, dzisiaj - 10 września 2018 roku, zakład przetwarzania resztek został oficjalnie zamknięty.

Kompostownik przy ulicy Kampinoskiej 1 w Warszawie ostatecznie zmienił się w część śmierdzącej przeszłości. 

Obszar, na którym mieścił się zakład, dokładnie oczyszczono. Śmieci były przesiewane przez specjalne sita, aby potem trafić do ogromnych pryzm kompostowych. Drugim krokiem było wywiezienie wszystkich zgliszcz, a później perfekcyjne wysprzątanie betonowego podłoża. 

Przypomnijmy, że to właśnie przez to, iż odpady leżały pod pryzmami, sprawiało, iż smród roznosił się po Bielanach, Bemowie i innych, pobliskich okolicach. MPO bardzo długo nie chciało rezygnować z pracy instalacji, jednak mieszkańcy w końcu dopięli swego - dzięki solidarności, petycjom, zgłoszeniom i m.in dzięki stowarzyszeniu Razem dla Bielan, które przez lata pomagało w tym, aby Radiowo stało się bardziej pachnącym miejscem dla społeczności. Na początku czerwca w akcję zaangażował się także Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, który wydał nakaz zamknięcia kompostowni w terminie do 10 września. 

Podsumowując, finalnie nie będziemy musieli zmagać się z okropnym fetorem i nie będziemy bać się otwierać okien i drzwi, a nawet uciekać z domów. Wszystko skończyło się po naszej myśli! 

Zdjęcie: www.pixabay.com 

Kompostownia na Radiowie wreszcie została zamknięta! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się