9°C pochmurno z przejaśnieniami

Piknik Sąsiedzki - rozmowy z mieszkańcami.

Kiedy: 2018-09-08 , godzina: 13:00

Zaledwie kilka dni temu, bo 8 września 2018 roku (sobota) na Wawrzyszewie odbyła się druga edycja Pikniku Sąsiedzkiego, który zorganizowany został przez stowarzyszenie Razem dla Bielan, którego członkowie współpracowali z Radą Osiedla WSM.

Impreza plenerowa trwała od 13.00 do 17.00, więc społeczność bielańska i ludzie z okolicznych miejscowości mieli sporo czasu, aby niezwykle przyjemnie spędzić czas w gronie rodzinnym oraz sąsiedzkim. Miejscem, w którym zgromadzili się zainteresowani, był obszar przy Stawach Brustmana, doskonale - jak widać - nadający się na tego typu wydarzenia. 

Ludzie przybywali uśmiechnięci, z kocami i koszami pełnymi smacznego jedzenia! W programie obowiązkowa była kiełbasa, serwowana prosto z grilla oraz kebab Antalya, wspaniałe ciasta.

Atrakcją dla gości były muzyczne występy, na scenie pojawił się zespół taneczny Viva La Musika, którego celem ogólnym jest kształcenie dzieci i młodzieży w zakresie rozwijania muzycznej estetyki, propagowanie jej, a także organizowanie koncertów i warsztatów artystycznych. Także i tutaj, na Pikniku, ugrupowanie pokazało, na co ich stać. Dodatkowo KnockOut Bielany & Gym swoim pokazem boksu ubarwiło radosne wydarzenie na Bielanach. Nie obyło się bez przedstawienia judo Klubu Judo Lemur, ekspozycji aikido Klubu Jordan Kicks i bez warsztatów Domino. Pociechy mogły liczyć na jeszcze więcej atrakcji, ponieważ jak zawsze, dzieciaki mogły wybrać, jak wyznaczone osoby pomalują im twarze i mogły też wziąć udział w zajęciach plastycznych. 

Firmy ACCU-CHEK i Roche udostępniły glukometry i paski do sprawdzania poziomu glukozy we krwi, więc była możliwość zbadania się i skontrolowania tej części swojego zdrowia. Mieszkańcy weryfikowali również swoje ciśnienie tętnicze. Pielęgniarka Monika Kulbicka nadzorowała całe stanowisko. 

Piknik Sąsiedzki był perfekcyjną okazją do rozmów i dyskusji z mieszkańcami. 

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Razem dla Bielan, które współpracowało z grupą sąsiedzką "Wawrzyszew to My!", z towarzystwem "Osiedle Wawrzyszew Nowy", przy udziale Rady Osiedla Wawrzyszew i Samorządu mieszkańców, czy też Administracji Osiedla. 

 

Zdjęcia w galerii: FB/Grzegorz Pietruczuk, fotograf: Małgorzata Sokół 

Zdjęcie główne: www.pixabay.com 

Piknik Sąsiedzki - rozmowy z mieszkańcami. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się