Reklama

DWAJ OBYWATELE UKRAINY ZATRZYMANI. Akcja na Żoliborzu!

Dwaj obywatele Ukrainy zostali zatrzymani przez policjantów w związku z podejrzeniem udziału w pewnym procederze. Akcja na Żoliborzu.

Akcja na Żoliborzu...

Policjanci z Wydziału ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, pełniąc służbę w rejonie ulicy Krasińskiego, zwrócili uwagę na mężczyznę, którego zachowanie wydało im się podejrzane. Około godziny 13:00 wszedł on do placówki bankowej i przy użyciu telefonu komórkowego wypłacił gotówkę z bankomatu, co wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy. Podjęta interwencja szybko potwierdziła ich przypuszczenia. 20-latek miał przy sobie sześć telefonów komórkowych oraz 15 kart płatniczych należących do innych osób i nie potrafił wyjaśnić, w jaki sposób wszedł w ich posiadanie. Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy i zabezpieczyli gotówkę w kwocie 7 600 złotych.

Reklama

W toku dalszych czynności ustalili, że mężczyzna nie działał sam, gdyż w pobliżu znajdował się jego wspólnik, który obserwował otoczenie. Drugi z mężczyzn, 26-letni obywatel Ukrainy, został zatrzymany chwilę później. Przy nim funkcjonariusze znaleźli ponad 18 tysięcy złotych. Mężczyzna oświadczył, że nie wypłacał pieniędzy, a jedynie odbierał je w różnych miejscach od nieznanych osób.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Obaj usłyszeli zarzut kradzieży polegającej na zaborze w celu przywłaszczenia kart uprawniających do wypłaty pieniędzy z bankomatu na szkodę 15 osób. Ponadto obaj zatrzymani odpowiedzą za działanie wspólnie i w porozumieniu, polegające na paserstwie, poprzez przejęcie gotówki w kwocie przekraczającej 25 tysięcy złotych.

Reklama

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Źródło: KRP V
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama
Reklama