12°C bezchmurnie

Ku przestrodze - ten mężczyzna za zatruwanie środowiska stanie przed sądem

Bezpieczeństwo, przestrodze mężczyzna zatruwanie środowiska stanie przed sądem - zdjęcie, fotografia

Straż Miejska czuwa nie tylko nad bezpośrednim bezpieczeństwem mieszkańców, ale też nad czystością środowiska, a to zdarzenie jest tego najlepszym przykładem.

Otóż dwie strażniczki z Referatu ds. Kontroli Środowiska zauważyły kłęby czarnego dymu unoszące się nad okolicą dawnych ogródków działkowych przy ul. Nocznickiego. Pojechaly na miejsce.

- Źródłem kłebów dymu okazało się ognisko, w którym wypalano kable. Na miejscu zastano też mężczyznę, który spalał resztki odpadów. Za zatruwanie środowiska stanie on przed sądem - informuje Straż Miejska i dodaje, że strażniczki zwróciły też uwagę na stan okolicy – teren stał się dzikim wysypiskiem śmieci, na którym znajdowały się m.in. arkusze eternitu, uznawanego za jeden z najniebezpieczniejszych odpadów. Jego drobiny mogą osiadać w płucach, powodując nieodwracalne zmiany i nowotwory.

Straż Miejska od razu poinformowała o całej sytuacji zarządcę terenu czyli Urząd Dzielnicy Bielany. Miejsce szybko zostało sprzątnięte.

 

Foto:SM

Ku przestrodze - ten mężczyzna za zatruwanie środowiska stanie przed sądem komentarze opinie

  • gość 2017-01-27 14:32:00

    I co mu zabierzecie, dom, pracę, rodzinę? To już mu zabrała tzw jude "wolna Polska".

  • gość 2017-01-27 14:34:51

    I co mu zabierzecie, dom, rodzinę, pracę? To już mu zabrała tzw."wolna Polska", czego jeszcze chcecie? Z robotników zrobiliście bezdomnych złomiarzy!!! Do tego cenzorujecie wpisy, łamiąc konstytucje RP!

Dodajesz jako: Zaloguj się