9°C pochmurno z przejaśnieniami

Metro Słodowiec - co dalej zagospodarowaniem terenu

Wjazd na Bielany od sromy Żoliborza zmienia powoli swój wizerunek. Powstaje tam atrakcyjne osiedle domów wielorodzinnych z handlem w parterach budynków i zapleczem rekreacyjnym dla przyszłych mieszkańców. Powstało nowe rondo u zbiegu ulic Żeromskiego i Sacharowa, zmieniono układ ulicy Żeromskiego w tamtym rejonie oraz wybudowano nowe ścieżki rowerowe.

To miejsce staje się coraz bardziej atrakcyjne a nabywców na ten teren, póki co, nie ma.

Na targach nieruchomości w Cannes teren przy stacji metra Słodowiec nie znalazł nabywców.

Już Stefan Starzyński wykupił ten teren od byłych właścicieli i planował stworzenie tam nowego centrum Bielan.

Lecz teraz tunel metra ogranicza budowę na powierzchni  i jest kłopot z pozyskaniem inwestora, który zmierzy się z takim problemem.

Tym bardziej, że miasto pracuje teraz nad nowym planem zagospodarowania tego terenu uwzględniającym wrażliwe miejsca, które powinny zostać niezabudowane, lub przeznaczone pod „lekką” zabudowę.

Póki co, jak twierdzi Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego miasta, została zlecona analiza stanu obecnego tego terenu.

Problemy są tam niemałe, tym związane z konstrukcją komunizacji w tym rejonie, bo jedyna droga do powstałej tam inwestycji pokrywałaby się z drogą pożarową prowadzącą do stacji Metra.

Może okazać się, że w tym miejscu może powstać jedynie teren rekreacyjny, bo do Cyrku na Bielanach udawalismy się zawsze pod stację Metra Słodowiec.

W kazdym razie minie jeszcze ponad 3 lata, nim uchwalony zostanie nowy miejscowy plan zagospodarwoania przestrzennego tego rejonu, a na razie możemy cieszyć  się duzym trawnikiem i ławeczkami w słońcu.


 

Metro Słodowiec - co dalej zagospodarowaniem terenu komentarze opinie

  • gość 2015-02-20 15:13:41

    Tego bełkotu nie da się czytać. Artykuł nie wyjaśnia, jakie będą losy terenu przy metrze. Tytuł sobie, treść sobie. "Powstaje tam atrakcyjne osiedle domów wielorodzinnych z handlem w parterach budynków" - jeśli budynki przylepione do obwodnicy i ślimaków zjazdowych są... atrakcyjne (sic!), to gratuluję humoru. Spójniki i partykuły rozpoczynają każde prawie zdanie. Rusycyzm "póki co" powtarzany jak mantra. Co to w ogóle jest, "redaktorko" Balbino?!

  • gość 2015-02-21 02:55:06

    Z nieco większym szacunkiem dla autora tekstu niż przedmówca stwierdzam, że istotnie słabo się to czytało. Rozumiem inicjatywę społeczną non-profit, ale warto jednak trzymać standardy bo pomimo, że nie jestem poliglotą to stwierdzam, że z tekstem coś jest nie tak. Coś się stało.

  • Olgierd Zawisza 2015-09-21 11:29:19

    Moim zdaniem na placu przy metrze Słodowiec, przydałby się jakiś piękny plac zabaw dla dzieci i całych rodzin np. coś na kształt placu zabaw w parku przy pl. Wilsona. Co myślą władze o takim pomysle?

Dodajesz jako: Zaloguj się